ACO - Systémy pro měření materiálové vlhkosti a komponenty pro průmysl

in

Firma ACO Feuchtemesssysteme a Industriekomponenten je evropsky významným výrobcem a dodavatelem senzorů vlhkosti.  Přístroje a jejich čidla jsou určeny pro přesné měření vlhkosti přímo v nejrůznějších materiálech.  Jejich inovační řešení pomáhá řadě výrobních firem v mnoha průmyslových odvětvích při snižování výrobních nákladů a při zlepšení jakosti jejich produkce.

Firmu založil pan pan Johannes Mergl v německém městě Wutoschingen – Horheim v roce 2001 s implementací nově vyvinuté analytické metody na měření materiálové vlhkosti, která je cenově výhodná a jednoduchá v praktické aplikaci.  Přesná a dlouhodobě spolehlivá měřicí soustava pro stanovení obsahu vody v materiálech, je v mnoha průmyslových odvětví nepostradatelná:  Vlhkost determinuje u materiálů jejich skladovatelnost, konzistenci a tím i použitelnost při výrobě a je důležitá z řady dalších aspektů.  

Sondy aplikované v kontrolním procesu výroby jsou vyvinuty na základě dlouhodobých zkušeností a podle přání zákazníků a staly se tak garantem optimalizace nákladů při on-line měření v nejrůznějších průmyslových oborech.  Kvalitní procesní kontinuální kontrola vlhkosti je v řadě případů podmínkou zachování kvality a rentability.

ACO měřicí soustavy vlhkosti se používají v mnoha odvětvích průmyslové výroby, např. při výrobě betonu, skla, keramiky, potravin, cihel, chemických látek, léků apod.  Senzory ACO měří například obilí, písek, štěrk, rudu, cukr, rýži, čisticí prostředky, kávu, jíl, strusku, čokoládu, sádrokartonové a granulované materiály, atd..  

V řadě případů je pro dodržení kvality produkce podstatná kontinuální kontrola vlhkosti.  Zejména při sušících procesech.  Doby, kdy se musel být proces sušení přerušen po dobu provedení laboratorního testu jsou pryč.  Naše on - line systémy umožňují přesné měření hodnot vlhkosti průběžně během každého sušícího procesu.

V nabídce ACO nejsou jen kontinuálně měřící sondy, ale i laboratorní a přenosné digitální vlhkoměry, včetně termických vah ku gravimetrické kontrole vlhkosti. 

Svým zákazníkům nabízíme také angažovaný zákaznický servis, který zahrnuje úplnou poradenskou činnost, instalaci a údržbu.

 

Kontrola jakosti se vyplácí !  Optimalizace obsahu vody v materiálech přináší úspory !